Strona powstała, by spełnić oczekiwania społeczności emigrantów w Europie. Zawiera pożyteczne materiały szkoleniowe, informacje finansowe, przykłady dobrych praktyk, kontakty, sieci, linki i dane w językach narodowych wszystkich partnerów projektu dla emigrantów i szerszej publiczności. Naszymi głównymi odbiorcami są nie tylko emigranci, ale także osoby zawodowo pracujące z emigrantami na polu edukacyjnym i społecznym, edukatorzy dorosłych, nauczyciele języków i inni odbiorcy. Strona została zaprojektowana jako baza przydatnych informacji na tematy finansowe oraz źródło materiałów szkoleniowych i materiałów do samodzielnej nauki. Strona jest zaprojektowana tak, by spełnić TWOJE oczekiwania.

UCZ SIĘ SAMODZIELNIE!

Materiały edukacyjne - ta sekcja dostarcza narzędzi do nauki języków: przydatnych zdań i symulacji. Co więcej, można stąd pobrać ‘Migrant Integration Kit’ oraz znaleźć charakterystyczne dla danego kraju porady dotyczące usług finansowych, kwestii związanych z zatrudnieniem, zabezpieczeniem socjalnym, kwestiami bankowymi, wymianą walut i przelewami. Ta sekcja wyposaża emigranta w zdania niezbędne ze względów socjalnych, a także informacje na temat właściwych dla danego kraju praktyk i zwyczajów.

WYSZKOL EMIGRANTÓW!

Materiały szkoleniowe - ta sekcja dostarcza materiałów dla osób pracujących zawodowo z emigrantami na polu społecznym i edukacyjnym, edukatorów dorosłych i nauczycieli języków. Do pobrania jest ‘Materials for Training Migrant Financial Language Skills’, a także program i metodologia potrzebne do zorganizowania warsztatów dla emigrantów. Można tu także znaleźć filmy i przykłady wdrożonych szkoleń, które gwarantują lepsze zrozumienie materiałów i zastosowanej metodologii.

UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH!

Przykłady Dobrych Praktyk- ta część zawiera przykłady dobrych praktyk z wszystkich krajów partnerskich projektu. Przedstawiono szkolenie przeprowadzone w organizacjach pozarządowych, a także finansowe, edukacyjne i socjalne instytucje. Dodatkowo dostępne jest podsumowanie wszystkich dobrych praktyk w różnych językach.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNEJ SIECI EMIGRANTÓW!

Sekcja Reprezentatów Społeczności Emigrantów jest wyjątkowo cennym źródłem dla emigrantów przebywających w danym kraju, a także dla tych dopiero planujących wyjazd. Sekcja zawiera listę kontaktów do reprezentantów społeczności.

ZASPOKÓJ SWOJĄ CIEKAWOŚĆ!

Sekcja Linków zawiera pożyteczne informacje na temat innych projektów i sieci międzynarodowych dotyczących języków i integracji, instytucji finansowych, słowników, społeczności emigrantów, badań oraz innych zewnętrznych źródeł nieocenionych dla emigrantów i osób z nimi pracujących.