Bu internet sayfası Avrupadaki göçmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere düzenlenmiştir. İnternet sayfası partner ülkelerdeki göçmenlerin dilinde yararlı eğitim ve öğretim materyalleri, finansal bilgiler, iyi örnekler, kişilerin kontak bilgilerini, yayarlı linkleri içermektedir. Hedef grubuz projeye dahil olan direk veya indirek göçmen gruplar ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda toplumun genelinde yer alan dil ögretmenlerinden, sosyal hizmet uzmanlarından, egitimcilerden oluşmakatadır.Bu internet sayfası finansal konular üzerine ve bireysel egitim ve ögretim sürecinde veritabanı olarak kullanma amaçlı olarak kullanılabilinir. Sayfa SİZİN ihtyaçla rnızı gidermek için oluşturulmuştur.

KENDİ BAŞINIZA ÖĞRENİN!

Ögrenme materyalleri

Ders ögretim araçları sunar: yararlı kalıplar ve canlandırmalar. Dahası, kişiler “Göçmen entegrasyon yararlı dökümanlar” linkini ve ülke yararlı linkler,finansal servisler ve formlar, iş ile ilgili konular, sosyal haklar, genel banakacılık terimleri, para degişimi ve transferi ile ilgili linkleri indirebilir.Bu bölüm ilgili kişilere, göçmenlere esas ipuçları ve ilgili yerel prosedürleri sunar.

Göçmenleri Güçlendir!

Eğitim Materyalleri

PSosyal ve egitim alanında ögretmen ve yetişkin egitimi veren profesyonellere egtim materyalleri sunar. Bu bölümde “Göçmenlerin Finansal konularda dilsel Egitim Materyalleri”, aynı zamanda atölye çalışmları düzenlemek için metodoloji ve program bulunmakatadır.Egitim Videoları,metodolojileri kullanırken maksimum fayda saglamanızı garantiler.

İYİ ÖRNEKLERDEN YOLA ÇIKMA!

İyi örnekler bölümü tüm ortak ülkelerdeki iyi örnekleri içerir.Finansal kurumlarda, STKlarda,egitim kurumlarında yürütlen eğitimleri içerir.Ek olarak tüm iyi örneler ortak ülkelerin dillerine çevrilmiş halleri ile mevcut bulunmaktadır.

Sosyal Göçmen Ağlarına Dahil Olma!

Göçmen grupların temsilcileri bölümü sözkonusu olan ülkelerde göçmen olarak bulunanlar ve göç etmeyi düşünenler için önemli bir bilgi kaynağıdır.Sosyal grup temsilcilerinin iletişim bilgilerinin bulunduğu liste bu bölümde bulunmaktedır.

MERAKINIZI GİDERİN

The LinksLinkler bölümü heem göçmenler hemde bu alanda çalışma yapan profesyoneller için uluslararası projelerin,finansal kurumların,egitim kurumlarının, ilgili sözlüklerin,bu alanda yapılan digger projelerin ilgili linklerini içermektedir.